آنتی ویروس

شرکت اف‌سکیور یک شرکت فنلاندی تولیدکننده نرم‌افزارهای امنیتی و ضدویروس مستقر در هلسینکی می‌باشد اف‌سکیور اولین بار تحت نام Data Fellows توسط پتری آلاس و ریستو سیلاسمآ در سال ۱۹۸۸ پایه گذاری شد.

F-Secure از ده سال پیش تاکنون با پشت سر گذاشتن تستهای مختلف مربوط به آنتی ویروس در رتبه بهترین محصول محافظت کننده، قرار گرفته و در سال 2010 نیز از سوی کمپانی معتبر AV-Comparatives به عنوان بهترین محصول سال معرفی گردید. از سایر افتخارات F-Secure می توان انتخاب به عنوان سبک ترین آنتی ویروس در سال 2013 در آزمایشگاه معتبر   AV-Comparativeو کسب عنوان قوی ترین محصول در شناسایی ویروس ها در اکتبر 2013 اشاره کرد و این بدان معناست که F-Secure در چهار سال متوالی 2011-2014 به عنوان قدرتمندترین آنتی ویروس رده سازمانی جهان در تست‌ های AV-Test معرفی شده است.

نتیجه تست آزمایشگاه AV-Comparative

قدرت حفاظت آنتی ویروس سازمانی اف سکیور بالاتر از آنتی ویروسهایی مثل کاسپرسکای و نود ۳۲

برخی از ویژگی‌های این آنتی ویروس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حفاظت از سیستم‌ها با کارایی بالا
  • افزایش سطح امنیت در تراکنش‌های مالی
  • جلوگیری از گسترش بات نت ‌ها در شبکه
  • امکان اشتراک گذاری آپدیت‌ها بین سیستم‌های شبکه
  • کنترل دسترسی به وب‌سایت‌های مختلف
  • کنترل دسترسی کاربران به ابزارها و حافظه جانبی

 

در مراحل اولیه تنها سه آنتی ویروس توانستند باج افزار Wannacry را شناسایی کنند که F-Secure یکی از آنها بود.

چند مقایسه بین F-secure و  KasperSky

در F-Secure با توجه به اسکن قوی و سریع، مجبور به اسکن دوره‌ای سیستم نمی‌باشد و پس از یکبار اسکن اجازه ورود بد افزار به سیستم وجود نخواهد داشت، در KasperSky بصورت دوره‌ای باید سیستم اسکن گردد.

پس از نصب F-Secure در صورت اتصال حافظه جانبی به سیستم در صورت وجود بدافزار بلافاصله توسط آنتی ویروس تشخیص و بلاک خواهد شد. در KasperSky در هر اتصال حافظه حتما باید اسکن گردد.

زمان اسکن با F-secure کوتاهتر و منابع سرور مانند RAM کمتر درگیر خواهد شد و در KasperSky زمان اسکن طولانی‌تر و منابع بیشتری درگیر خواهد شد.

شرکت سیاره فناوری اطلاعات برتر قشم تنها نماینده رسمی آنتی ویروس F-Secure  در استان هرمزگان می باشد. 

طراحی شده توسط 3DQuest.ir